Choď na obsah Choď na menu
 


Letný denný zážitkový tábor 2016/2017

 

 

Letný denný zážitkový tábor

 

 

Základná škola v Slatinských Lazoch zorganizovala pre žiakov  počas letných prázdnin denný zážitkový tábor od 3.- 14.7.2017 v čase od 8.00 – 17.00

Program tábora bol veľmi pestrý, každý deň iný výlet, iná aktivita.

Program :

Pondelok 03.07. - Lanová dráha  Stožok, Masarykov dvor- jazda na koni

Utorok 04. 07 – Krytá plaváreň Banská Bystrica

Štvrtok 06. 07. – Lúčne Hry + opekačka

Piatok 07. 07. -  Banská Štiavnica , Banské múzeum v prírode ,  Štôlňa  Bartolomej

Pondelok 10. 07. - Remeselný dvor- Očová , techniky podľa výberu

Utorok 11. 07. – Aquapark Kováčová

Streda 12. 07. - Harmanecká jaskyňa

Štvrtok 13. 07. - Hrad Divín

Piatok 14. 07. - Kaštieľ Svätý Anton

 

Hneď prvý deň letného zážitkového tábora sme navštívili Lanovú dráhu v Stožku. Tejto aktivity sa zúčastnilo celkovo 24 detí. Tu si deti mohli vyskúšať lezenie po lanách so skúsenými inštruktormi v nádhernom prírodnom prostredí. Deti boli naozaj veľmi šikovné a túto aktivitu zvládli a odniesli si odtiaľ veľký zážitok. Následne sme sa presunuli na Masarykov dvor, kde sme po chutnom a výdatnom obede mali možnosť vyskúšať si jazdu na koňoch a poníkoch. Napriek tomu, že veľa z detí sedelo na koňoch po prvý krát, všetkým sa im to veľmi páčilo a určite si vytvorili vzťah ku koňom aj do budúcnosti.

Na druhý deň v utorok sme s deťmi navštívili krytú plaváreň v Banskej Bystrici. Tejto aktivity sa zúčastnilo 23 detí. Po zábavnej spoločnej ceste autobusom sme sa poriadne vyšantili vo vode a na toboganoch. Keď už sme boli príjemne unavení z vody, tak sme sa presunuli do Európy, kde sme doplnili energiu jedlom podľa vlastného výberu. V tomto prípade samozrejme vyhrala u detí pizza. Následne sme sa ešte pohrali v detskom kútiku a vybrali sa na cestu domov.

Vo štvrtok po štátnom sviatku sme sa stretli s deťmi v areáli našej školy. Deti si najskôr pozreli video ako prebiehali lúčne hry v minulosti a následne sme si tie aktivity vyskúšali. Celý deň sa niesol v duchu športových a loptových hier. Hlad sme zaháňali pizzou a neskôr špekačkami, ktoré si deti samé opiekli. Pitný režim bol dopĺňaný chutnými nápojmi z byliniek a ovocia, ktoré pripravili pani učiteľky. Ani sme sa nenazdali a bol čas ísť domov.

V piatok bola na programe Banská Štiavnica. Tu sme si najskôr pozreli Banské múzeum v prírode a následne sme sa presunuli do Štôlne Bartolomej. Celý čas nás sprevádzal milý inštruktor. Deťom sa najviac páčilo v samotnej bani, kde dostali prilby , plášte , baterky a mohli sa zahrať na bádateľov. Taktiež mali zážitok z ukážky vyrážania mincí, pričom si mohli takúto mincu zobrať aj na pamiatku domov. Po tejto exkurzii sme sa zastavili na obed v Svätom Antone, kde nám všetkým veľmi chutilo.

Ďalší týždeň sme začali v Remeselnom dvore v Očovej. Tu si deti mohli vybrať aktivitu, ktorá sa im najviac páčila. Deti si vyrobili rôzne ozdôbky, peňaženky, kľúčenky a iné. Obed bol zabezpečený priamo v dielňach, a ako vždy všetkým chutilo.

V utorok sme sa vybrali do Aquaparku Kováčová. Tu sme sa opäť vybláznili vo vode a hlavne na množstve toboganov  a atrakcií, ktoré toto stredisko ponúka. Chutný obed bol samozrejmosťou a po toľkej energii, ktorú deti vydali vo vode všetko rýchlo pojedli.

Následne v stredu nás čakala exkurzia do Harmaneckej Jaskyne. Tu nás čakal sprievodca, ktorý nám spríjemnil cestu jaskyňou svojím výkladom. Po exkurzii sa deti pohrali na atrakciách, ktoré toto zariadenie ponúka a samozrejme opäť výdatne najedli.

Vo štvrtok napriek obavám a predpovediam sme sa vybrali na hrad Divín. Našťastie nám počasie nakoniec vyšlo a my sme si tento deň naozaj užili. Deťom sa najviac páčila spoločná cesta vlakom. Samotné ruiny hradu ponúkali deťom priestor na voľnú zábavu, napríklad na bádateľov. Hlad sme zahnali v pizzérii a potom opäť spoločná cesta vláčikom domov.

Posledný deň letného tábora sme navštívili kaštieľ Svätý Anton. Opäť nás čakal milý, školený sprievodca, ktorý nám ukázal množstvo zaujímavosti ako aj rozpovedal celú históriu hradu. Deti sa nevedeli vynadívať. Poslednou bodkou tábora bol spoločný obed a potom sme sa už len príjemne unavení a plní zážitkov vrátili domov.

 

Celý letný dvojtýždňový zážitkový tábor sa niesol v duchu zábavy a smiechu, pričom sa deti poriadne vybláznili vo vode na kúpaliskách, priučili sa novým zručnostiam na Remeselnom dvore, navštívili nové miesta na exkurziách a dozvedeli sa niečo o histórii týchto miest a v neposlednom rade si vyskúšali svoju odvahu a zručnosť na lanovej dráhe a pri koníkoch. Záujem detí o tábor bol nad očakávania veľký, čo potešilo nás učiteľov, ale hlavne odbremenilo rodičov, ktorí mohli spokojne pracovať, ušetriť tak dovolenku, pretože o deti bolo riadne postarané.

Dúfame, že deti si odniesli veľa zážitkov a dobrodružstiev na ktoré budú ešte dlho spomínať. Už teraz sa tešíme , že sa stretnem na budúce prázdniny opäť s novými prekvapeniami.                                    

                                            Kolektív zamestnancov ZŠ Slatinské Lazy